האני מאמין שלי:

אני עוזרת להורים ולילדים למצוא כלים פשוטים, יעילים ומותאמים אישית- בהתמודדות עם קשיים רגשיים-התנהגותיים-חברתיים.

איך ?

בטיפול פרטני/קבוצתי לילדכם.

בעזרת סדנאות עשירות בידע ובטיפים [להורים, צוותי חינוך ואנשי טיפול] .

בעזרת תוכניות ליווי שנותנות מענה פרקטי ואפקטיבי לבעיות יומיומיות [גם בעיות לא כך כך יומיומיות].

בהדרכות הורים פרטיות.

 

שילדכם יחוש שיש לו ביטחון עצמי

גישה טיפולית

הגישה הטיפולית שלי נשענת על שנים רבות של עבודה עם עשרות ומאות ילדים.

הגישה מובנית וממוקדת :

קביעת פגישה הערכה– כדי להבין מה הקושי של הילד, ממה הוא נובע ומה יעזור לו.

התאמה אישית של סגנון הטיפול לילד- העדפותיו, חוזקותיו ותחומי העניין שלו.

בניית תוכנית התערבות ביחד עם ההורים- אתם שותפים לכל.

ליווי הורים-  שיתוף ושיקוף בתכני הטיפול, טיפים, אסטרטגיות וחשיבה משותפת.

קצת עלי:

 1. אני מטפלת רגשית בהבעה ויצירה עם התמחות בטיפול ביבליותרפי.  
 2. אני גם אוהבת משחקי קופסא ונהנית מאוד לשלב אותם בטיפולים. למדתי תרפיה במשחק ואני הבעלים הגאים של 50 משחקים (אם לא יותר;)).
 3. אני אלופה בטאקי וב"חלומות". זה מביך ממש כמה שאני נהנית לשחק במשחקים האלו…

 וגם הילדים שמגיעים אליי אוהבים לשחק בהם. ומה יותר טבעי לילד מאשר לשחק?

 ועל הדרך, תוך כדי משחק, הוא נפתח ומדבר על הקשיים שלו, מה מציק לו, מי מציק לו, איך אפשר לפתור את זה וכו'. זו השפה הכי טבעית להם: הם נהנים ובה בעת גם עובדים על הקושי או הבעיה שבגללם הגיעו אליי.

 1. אם מגיע אליי ילד "מתנגד", אני נהנית ליצור איתו את עולמו- גוזרים, מדביקים, קורעים, צובעים ויוצרים את מה שמעניין אותו/ה- משחק מחשב, בית בובות, זירת היאבקות או חוות חיות. ואם יש גם פלסטלינה בנמצא- אנחנו בכלל מסודרים.
 2. כל העבודה שאנו עושים בחדר היא טובה ומייטיבה- אבל זה לא מספיק. הילד ואני נפגשים פעם או פעמיים בשבוע. כדי שהטיפול יהדהד אל מחוץ לחדר הטיפולים- שנינו זקוקים להורים, לגננת, למורה ולסביבה הקרובה שלו שיעזרו לו. אז אני מזמינה את ההורים להדרכת הורים אחת לשבועים או שלושה ובה אנחנו מדברים על תכנים, ציפיות, מחשבות, דאגות וחלומות שלהם ושל ילדם.
 3. אני מאמינה בטיפול CBT- כלומר, טיפול התנהגותי- קוגניטיבי ממוקד. מאמינה בכוחו של טיפול זה בכל מה שנוגע לחרדות, דכדוך, וויסות רגשי וכעסים.
 4. כשהייתי תלמידה היו לי ציונים טובים. אבל תמיד, תמיד תמיד הופיעה לי ההערה הקבועה בתעודה: "מפטפטת הרבה". לימים הבנתי שיש לי הפרעת קשב וריכוז רצינית. למדתי להתגבר עליה ובכל זאת לסיים את לימודיי בתיכון וגם לצלוח שני תארים באקדמיה. זה לא היה קל אבל בזכות זה אני מבינה ללבם של כל הילדים שמגיעים עם קשיי לימודים (וכתוצאה מכך סובלים גם מביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוכים) וכל אותם ילדים חולמניים שקשה להם כ"כ לסיים מטלות, לזכור הוראות ולהתרכז בשיעור, בדברי המורה, במה שאמא /אבא אומרים וכו'.  בשבילם ועבורם (וגם עבור הילדה הקטנה שהייתי פעם) אני מחפשת דרכים חדשות ויצירתיות לעבוד על זה-בכיף ובמינימום תסכולים.
 5. עבדתי שמונה שנים בחינוך המיוחד- בגנים של ילדים חירשים ולקויי שמיעה, של ילדים עם עיכוב התפתחות, בחטיבות ביניים ובבי"ס יסודיים. יש לי ניסיון בעבודה עם ילדים עם לקויות למידה, בעיות רגשיות (פחדים, כעסים, דימוי עצמי נמוך וכו') כמו גם ילדים עם קשיים חברתיים, התנהגותיים ותפקודיים.
 6. יש לי ניסיון רב עם קבוצות חברתיות.
 7. אני  מדריכה סטודנטים לטיפול מטעם סמינר הקיבוצים ובאופן פרטי.
 8. יש לי דף פייסבוק ואינסטגרם מקצועי ובהם אני משתדלת לכתוב ולשתף בטיפים, עצות, סיפורים, דברים שעובדים וכל מה שמעניין ורלוונטי להורים, מטפלים, מורים וגננות. אתם מוזמנים לעקוב… morthantherapy.

       אני עובדת באופן פרטי (עם קבלות וכו') עם ילדים בגיל הרך ועד גילאי ביה"ס. 

       אשמח להכיר גם את הילד שלכם…

הדרכת הורים

הדרכת מטפלים

מומחית לחינוך מיוחד

מרצה ארצית בתחום

סוגי טיפולים

לרוב, ילדים עם קושי בוויסות רגשי, קושי בדימוי עצמי, קושי בתחושת מסוגלות וקשיים רגשיים נוספים מתאימים יותר לתהליך של אחד-על אחד. מאידך, טיפול קבוצתי נותן מענה בעיקר לקשיים חברתיים: להפסיד בכבוד, לוותר, להתפשר, לפתור בעיות וללמוד נורמות חברתיות אחרות יהיו מוקד התהליך הקבוצתי. קיים גם טיפול של הורה וילד ביחד כשהמוקד בטיפול מסוג זה (דיאדי) הוא הקשר בין ההורה והילד מתוך רצון ללמוד יחד איך ניתן "להחזיר את מערכת היחסים למסלול הנכון" ולקדם שיתוף פעולה מצד כל המעורבים.

פוסטים אחרונים

ילד לא מפסיק לנשוך! נתחיל מזה שנשיכות הן תופעה התפתחותית שמבטאת תוקפנות "טבעית" בקרב פעוטות בני 1-3. רוב הילדים בגילאי 1-3 מפגינים תוקפנות פיזית כדרך

Read More »

גבולות בבית

הורים שהגיעו אליי בשבוע שעבר סיפרו לי שבבית שלהם "הכל זורם", "הכל בכיף", אין כללים, אין שעת שינה או שעת קימה. אין גם שעות שבהן

Read More »

אמפתיה בגירסא מותאמת

ילדים אוהבים אמפתיה. ילדים פורחים מאמפתיה. ילדים לומדים מאמפתיה איך להיות אמפתיים בעצמם. בואו נדבר על זה רגע. מה זו אמפתיה? היכולת לקלוט ולהבין מצב

Read More »

מה יש בתיק של מטפלת במשחק? שנים שהמשפחה והחברים הקרובים צוחקים עליי שיש לי תיק של מרי פופינס. מה לא היה לי בפנים?! ארנק, פלפון,

Read More »

מעשיות: השפה שבה הנפש מדברת.

מעשיות כמו שלגייה, כיפה אדומה, סינדרלה, עמי ותמי ועוד, מהדהדות לרבדים נפשיים עמוקים ביותר, המשותפים לאנושות כולה. גם אם איננו מודעים למשמעותם העמוקה, משהו בתוכנו

Read More »

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: