תוכנית הקסם 1,2,3

הערכת קושי

הגננת/ המורה שוב אמרו לכם שהילד זקוק לטיפול רגשי? אולי החלטתם שנמאס לכם להעביר את רב
הימים בצעקות, בכי, התנגדויות, מריבות והתקפי זעם?
ניסיתם להקשיב לו, לזרום איתו, לשכנע, להעניש, להשתנות, להוריד דרישות, להעלות דרישות…
פגשתם את הצוות החינוכי, הלכתם לאיבחון, אפילו ניסיתם רכיבה על סוסים.. ועדיין קשה לכם איתו/ה.
בקיצור, ניסיתם "הכל" ו-"כלום לא עובד". אתם עדיין מרגישים חסרי אונים ואולי אפילו מיואשים.

בדיוק עבורכם פיתחתי את תוכנית הקסם 1,2,3

מה היא "תוכנית הקסם 1,2,3 ?

"תוכנית הקסם 1,2,3" היא תוכנית חדשה שפיתחתי מתוך ניסיון עשיר של ליווי עשרות משפחות, אחרי כמעט עשור של עבודה עם הורים וילדים במערכת החינוך וכשמאחורי אינספור תהליכים מוצלחים.

  • התוכנית היא תוכנית ביתית, כלומר לא צריך לצאת מהבית בשבילה (ואפשר אפילו להעביר אותה בZOOM).
  • היא תוכנית שאחד היעדים המרכזיים שלה הוא השגת שיתוף פעולה מהילד במינימום צעקות ובמקסימום אפקטיביות.
  • היא תוכנית שעובדת תוך שלושה שבועות (אם מקפידים על כל ההנחיות)

ת'כלס - איך זה עובד?

1. פגישה ראשונה –"נעים להכיר":

פגישה אתכם, ההורים, במסגרתה נגדיר את מוקדי הקושי, נבין מה הטריגרים להתנהגויות מסוימות, נגלה מה הכוחות ומה הצרכים של המשפחה שלכם ונבחר את היעדים המרכזיים של התוכנית שלנו (אילו התנהגויות נרצה לחזק ואילו נרצה להעלים לחלוטין). אורך הפגישה כשעה.במידת הצורך ניתן לתאם שיחה טלפונית בת חצי שעה בהמשך.

2. פגישה שנייה-"יצאנו לדרך":

לאחר שבוע מהתחלת התוכנית, נפגש שוב- אנחנו המבוגרים. אחרי שבוע של יישום התוכנית חשוב לעצור ולבחון מה עובד ומה דורש דיוק. לפעמים יהיה צורך בשינוי חלק מהתוכנית כדי שיהיה יותר אפקטיבי או שיתאים יותר להווי המשפחתי שלכם.

3. פגישה שלישית- "סיכום, מסקנות וטיפים להמשך":

לאחר שבועיים נפגשים בפעם השלישית והאחרונה ובפגישה הזו מסיקים מסקנות על התהליך: מה עבד? מה לא עבד? האם יש מוקדים נוספים לשינוי? מה הטיפים שתוכלו לקחת איתכם כצידה לדרך?

רגע, לא הבנתי..

התהליך הוא סה"כ שלושה שבועות. הוא כולל שלוש פגישות ושיחת טלפון אחת  (בתיאום מראש). אני זמינה להתייעצויות קצרות בווצאפ/סמס.

המחיר: 1200 ₪ לכל התהליך.

לקביעת פגישה השאירו פרטים ואחזור אליכם:

אני רק שאלה...

מור, בכל זאת אני לא בטוח/ה שזה עבורנו... האם נוכל לשוחח?

בוודאי. השאירו פרטים ואחזור אליכם.

לאילו גילאים זה מתאים?

מגיל שנתיים ועד גילאי ההתבגרות המוקדמים.

איך אני אדע שזו התוכנית עבורי ועבור הילד שלי?

אם אתם שומעים מהגננת/מורה שדווקא במסגרת החינוכית הוא ילד מקסים, שהוא נשמע לסמכות ולרב אין איתו כל קושי. אם אתם מרגישים שעיקר הקשיים עולים מולכם, ההורים. אם אתם מרגישים שאין לכם כלים להתמודד עם בעיות התנהגותיות כאלו ואחרות.. התוכנית הזו עבורכם!

למה התוכנית כל כך קצרה?​

כשאנחנו ממוקדים, מדויקים ואפקטיביים, אין צורך בתהליך ארוך. תוך שלושה שבועות אפשר להנחיל התנהלות אחרת בבית- רגועה, מכבדת ושקטה.

ואם נרצה בכל זאת שתראי את הילד/ה ואולי שתתחילי עימו/ה תהליך רגשי במקביל?

אם אתם מתלבטים נוכל לערוך פגישה ראשונה יחד, במהלכה נחליט מה הכי מתאים לכם כמשפחה: תהליך רגשי המלווה בהדרכת הורים או תוכנית הקסם.

הדרכת הורים

הדרכת מטפלים

מומחית לחינוך מיוחד

מרצה ארצית בתחום

סוגי טיפולים

לרוב, ילדים עם קושי בוויסות רגשי, קושי בדימוי עצמי, קושי בתחושת מסוגלות וקשיים רגשיים נוספים מתאימים יותר לתהליך של אחד-על אחד. מאידך, טיפול קבוצתי נותן מענה בעיקר לקשיים חברתיים: להפסיד בכבוד, לוותר, להתפשר, לפתור בעיות וללמוד נורמות חברתיות אחרות יהיו מוקד התהליך הקבוצתי. קיים גם טיפול של הורה וילד ביחד כשהמוקד בטיפול מסוג זה (דיאדי) הוא הקשר בין ההורה והילד מתוך רצון ללמוד יחד איך ניתן "להחזיר את מערכת היחסים למסלול הנכון" ולקדם שיתוף פעולה מצד כל המעורבים.

פוסטים אחרונים

איזה טיפול מתאים לי/ לילד שלי?

הורים רבים מגיעים אליי עם המון שאלות מהסוג הזה. האמת היא, שהשפע עצום, הקושי גדול והבחירה קשה. איך בוחרים טיפול רגשי לילד? מה הטיפול המתאים

Read More »

מה קורה כשהמטפל טועה?

אני מטפלת כבר שנים רבות. אצל חלק ממטופליי אני רואה שיפור כמעט מיידי- רק מעצם הכניסה לתהליך טיפולי קבוע, המשכי ומייטיב. אצל אחרים לוקח יותר

Read More »

ילד לא מפסיק לנשוך! נתחיל מזה שנשיכות הן תופעה התפתחותית שמבטאת תוקפנות "טבעית" בקרב פעוטות בני 1-3. רוב הילדים בגילאי 1-3 מפגינים תוקפנות פיזית כדרך

Read More »

גבולות בבית

הורים שהגיעו אליי בשבוע שעבר סיפרו לי שבבית שלהם "הכל זורם", "הכל בכיף", אין כללים, אין שעת שינה או שעת קימה. אין גם שעות שבהן

Read More »

אמפתיה בגירסא מותאמת

ילדים אוהבים אמפתיה. ילדים פורחים מאמפתיה. ילדים לומדים מאמפתיה איך להיות אמפתיים בעצמם. בואו נדבר על זה רגע. מה זו אמפתיה? היכולת לקלוט ולהבין מצב

Read More »

מה יש בתיק של מטפלת במשחק? שנים שהמשפחה והחברים הקרובים צוחקים עליי שיש לי תיק של מרי פופינס. מה לא היה לי בפנים?! ארנק, פלפון,

Read More »

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: